У Росії вже визнають, що справи з ціною нафти кепські

Ціна нафти на світовому ринку може впасти до 25 доларів за барель, виходячи із заяв ОПЕК і Саудівської Аравії. Про це заявив глава російської нафтової компанії ЛУКОЙЛ Вагіт Алекперов на Гайдарівському форумі, передає РБК.

Він уточнив, що це буде короткострокове зниження, проте значні коливання котирувань відбуватимуться протягом всього року. "За вчорашній день, ви помітили, 10% коливань. Такого ніколи не було", - зазначив він.

В ході вчорашніх торгів на біржі ICE вартість ф'ючерсів на нафту марки Brent з поставкою в березні коливалась від 48,07 дол. до 52,42 дол. за барель. В результаті торги 15 січня закрилися на позначці 48,27 дол. за бар., що на 3,19% нижче рівня закриття торгів 14 січня. Сьогодні Brent дорожчає. На піку вартість бареля піднімалася до 49,69 дол., що приблизно на 3% перевищує рівень вчорашнього закриття.

В кінці грудня 2014 року Алекперов повідомив, що середня ціна на нафту складе в 2015 році 60 дол. за барель і саме з такої ціни зверстаний бюджет ЛУКОЙЛа на 2015 рік. "Наша компанія зробила три варіанти: 80, 70, 60 доларів. Середньорічний ми затвердили 60 доларів поки", - заявив Алекперов.

Глава Лукойлу пояснив, що падіння цін на нафту багато в чому було спровоковане заявами представників країн ОПЕК про те, що вони зможуть працювати і при 20 дол. за барель. Однак Алекперов сподівається, що на лютневій сесії ОПЕК приймуть рішення, які допоможуть цінами на нафту зрости.

Напередодні експерти Bank of America Merrill Lynch виступили з прогнозом, згідно з яким до кінця березня 2015 року ціни на нафту марки Brent впадуть до $31 за бар., а вартість бареля нафти марки WTI - до $32.

http://gazeta.ua/articles/economics/_u-rosiyi-vzhe-viznayut-scho-spravi-z-cinoyu-nafti-kepski/604123