Хакери ГРУ: Німеччина долучилася до звинувачень Росії у кібератаках


Німеччина назвала російську військову розвідку відповідальною за кібератаки хакерської групи АРТ28 на німецькі урядові мережі

Про це заявив речник німецького уряду Штеффен Зайберт, передає Deutsche Welle. Об этом сообщает imperiyanews.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Федеральний уряд виходить з того, що з високою долею вірогідності за кампанією APT28 стоїть російська військова розвідка ГРУ. Ця оцінка базується загалом на дуже надійних власних фактах та джерелах", — сказав Зайберт.

Крім того, німецький уряд висловив повну підтримку висловленим напередодні оцінкам Британії та Нідерландів щодо кібератак з боку Росії.

"Ми засуджуємо такі напади на міжнародні організації та на об’єкти наших союзників. І ми закликаємо Росію виконувати свої зобов’язання та утримуватися від таких дій", — заявив Зайберт.

На початку 2018 року хакерська група APT28, також відома як Fancy Bears, проникла в так звану "Інформаційну мережу Берлін-Бонн" (IVBB), що використовується Відомством федерального канцлера Німеччини, федеральними міністерствами та службами безпеки, Бундестагом і Бундесратом. Атаковані сервери вважалися особливо надійно захищеними від нападів ззовні.

Також групу підозрюють у масштабній атаці на внутрішню мережу Бундестагу в травні 2015 року, коли хакери залмали 14 серверів, серед яких і головний сервер системи з усіма даними для доступу до внутрішньої мережі парламенту.

  • Нагадаємо, 4 жовтня Міноборони Нідерландів заявило, що розвідка Нідерландів запобігла російській кібератаці проти розташованої у Гаазі Організації із заборони хімічної зброї, а також про спробу російських хакерів викрасти матеріали слідства по МН17. Нідерланди вислали чотирьох офіцерів російської військової розвідки та викликали посла РФ.
  • Велика Британія пообіцяла нові санкції проти РФ у відповідь на шпигунський скандал в Нідерландах.
  • НАТО висловила солідарність із Британією та Нідерландами, заявивши, що РФ має припинити злочинну кіберактивність.
  • США пред’явили звинувачення 7 офіцерам ГРУ. Канада закликала об’єднуватися для захисту від російських кібератак.
  • Бельгійські ЗМІ повідомили, що російські хакери викрали доповідь Бельгії про Україну.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2018/10/05/khakery_gru_nimechchyna_doluchylasya_do_zvynuvachen_rosiyi_u_kiberatakakh”